Nepodepsané příspěvky a fotografie - mad snailer. 
Odborný PC poradce - HH.

Vítejte v tajuplném světě Achatin

P7100075a.jpg
P5200221.JPG
darelsalam.gif tanz.gif
irka.1.jpg
Tato malá achatina má svůj domov v  v Tanzanii,  Keni a na Zanzibaru,  zavlečena i do Zimbabwe. Do Evropy byla dovezena r. 1992.
Žije v pobřežních lesích, pohybuje se především po kmenech a větvích porostu, na zem slézá hlavně se snůškou. Živí se listím, což jí umožňuje ostrá radula, okusuje plody stromů  i řasy a lišejníky.
 
P5200220.JPG
Velikost  ulity L. iredalei dosahuje v dospělosti až 6 - 7 (snad i 9) cm, hmotnost v dospělosti  kolem 20 - 40g (50). Ulita je nejčastěji citronově až banánově žlutá nebo krémová, ale může být až téměř bílá se světle až sytě žlutými ojedinělými tenkými proužky. Občas se  vyskytuje albininotická noha.
Rozmnožování:
L. iredalei je ovoviviparní, tzn. že plž klade vejce, z nich vzápětí vylézají mláďata. Ta se vyvíjejí ve vejcích v mateřském těle.
(Další text s laskavým svolením verby):
Mláďata se rodí za cca 28 dní po oplodnění a v jedné snůšce bývá kolem 30 šnečků. Velikost mláďat je cca 0,834 centimetru. Šneci, kteří se spolu pářili, kladou za sebou zhruba po 7 - 14 dnech, nedochází k současnému oplození vajíček.  Mláďata při kladení jsou v ulitě, a po nakladení do několika minut začínají vylézat. Mláďata jsou kladena do důlku v substrátu. Začínají se rozlézat po dvou až třech dnech, ale daleko se ještě neodváží, po týdnu už lezou po teráriu. Šnečkům přiložíme krmivo a nezapomeneme na sépiovou kost. Ve stáří dvou měsíců měří průměrně 3,57 cm, ve čtyřech měsících se jejich váha pohybuje kolem 9,21g a velikost ulity je 4,628 cm. V pěti měsících jsou to už skoro pěticentroví šnečci
mad snailer 

 sadraphael@seznam.cz


Vážení přátelé, pokud mi chcete poslat zprávu, tak na tuto mailovou adresu.
Nepoužívejte rubriku poskytovatele Poslat zprávu.  

Limax cinereoniger
Limax cinereoniger
12. 2. 2012 jsme si to tu založili.
Img_0033.jpg
Kopírování textů
Tyto stránky vznikly v době, kdy na českém internetu chyběly ucelené a podrobnější informace o achatinách. Na vytvoření tohoto webu, sehnání potřebných informací, překladech z cizích jazyků, shánění fotografií apod. jsme strávili opravdu hodně času. Pod každým článkem je podepsán jeho skutečný autor - tedy člověk, který sehnal informace a zpracoval je do této konečné podoby. Žádný z textů není "ukraden" odjinud a také všechny fotografie jsou zde uveřejněny se souhlasem jejich autorů. Pokud jsme nepsali z "vlastních zkušeností", pak dole pod článkem najdete odkazy na zdroje, ze kterých jsme čerpali informace.
Jakékoliv kopírování textů, fotografií nebo dokonce celých článků bez našeho vědomí považujeme za neetické, neférové a v podstatě ubohé jednání.
 
Není důvod zaplavit internet tisícem stejných nicnevypovídajících stránek. Pokud chcete přispět k osvětě, zkuste zpracovat něco, co tu ještě není... ;)
Máte-li spisovatelské ambice a baví vás psát něco nového... přidejte se k nám a staňte se spolutvůrci webu...;) Jeden kvalitní web s kompletními informacemi je vždy lepší než 10 neúplných;)

Pokud přesto toužíte po nějaké té fotce apod... napište na e-mail. My nekoušeme ;)
Za kolektiv autorů: Bebecha (12. 5. 2008), mad snailer (12. 2. 2012)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one